0

Ц СКА обърна с 2:1 Арда и съкрати разликата до върха преди утрешния мач на лидера Лудогорец.
„Армейците“ бяха трагични през първото полувреме и като по чудо изоставаха само с един гол.

Гостите започнаха отлично и стигнаха до корнер още преди да са изминали и две минути. Делев центрира към Жуниньо на близката греда, бразилецът отклони с глава, а Желев простреля Бусато от малък ъгъл. В 4-тата минута Кики отправи мощен шут, а Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение тимът от Кърджали като по чудо не вкара втори гол. Мухар изби от голлинията, а при добавката Желев шутира над напречната греда. Малко по-късно футболистите на Славко Матич направиха още един сериозен пропуск. Делев центрира, Жуниньо отклони назад, а Йорданов отблизо с глава не уцели вратата. В 28-ата минута Кайседо стреля с глава след центриране на Вион, но Караджов се разтегна и спаси.

Играчите на Стойчо Младенов излязоха преобразени за втората част и не след дълго стигнаха до изравнителен гол. В 54-тата минута Йомов центрира от корнер и Кайседо вкара с глава. Арда отговори с изстрел на Делев от пряк свободен удар, но Бусато изби. В 79-ата минута „червените“ направиха най-добрата си атака в мача. Резервата Фредерико Варела пусна към Вилдсхут, който с едно докосване продължи към Брадли Мазику. Левият краен бранител се вряза в пеналта и от малък ъгъл промуши топката между краката на Караджов за 2:1.
Това бе трето попадение за национала на Конго от началото на сезона.