0

М ного лоша новина за треньора на Лудогорец Георги Дерменджиев - на 90% крилото на „орлите“ Спас Делев е получил разкъсване на мускул, което ще го извади от игра от 2 до 3 месеца, пише днес в. „Мач Телеграф“.
Това означава, че Делев ще пропусне всички квалификационни мачове на шампионите, които ще се играят до края на август.

Бързакът от Ключ се строполи на земята при опит за спринт в края на контролата със Слован Братислава и веднага бе заменен от Раи Насименто.

Очаква се днес Спас Делев да премине ядрено-магнитен резонанс, който да потвърди сериозната диагноза на опитния футболист. Той може и да не е титуляр в схемата на Георги Дерменджиев, но постоянно влиза в игра и през миналия сезон записа цели 45 мача за Лудогорец.

Освен традиционно като крило, Спас Делев е ползван при нужда зад нападателя, а и като десен бек. Той записа 90 минути при успеха с 5:0 над Приморие в първата контрола, като игра като краен бранител през второто полувреме. Срещу Слован Братислава беше крило, като се появи след почивката и участва при изработването на победния гол. Няколко минути след това се контузи.