0

Б ерое прекъсна серията си от шест срещи без успех с победа 2:0 вкъщи срещу Арда, която бе първа и за треньора им Николай Киров-Белия начело на старозагорския отбор.

Головете вкараха камерунският дебютант Вини Трибуле и малиецът Абубакар Тунгара.

За Арда, водена от Александър Тунчев, това бе шеста загуба в първа лига за сезона.

Първият точен удар в мача бе за гостите, но Караджов изби в корнер шута на Тонислав Йорданов в 26-ата мин.

В 47-ата мин. Берое нанесе удара си. Топката бе отнета в центъра от Юруков, Вини Трибуле напредна бързо, нагласи си топката и я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Господинов за 1:0.

В 63-ата минута „десятката“ на Арда Светослав Ковачев порази вратата с красив удар с левия крак, но се намираше в положение на засада.

В 68-ата минута Стив Траоре бе спънат в пеналта на Арда и Радослав Гидженов отсъди дузпа. Абубакар Тунгара се засили и ритна, Анатоли Господинов изби, но при добавката малиецът бе безпогрешен за 2:0.