Л евски ще отпътува без четирима футболисти за Кърджали, където в неделя ще срещне Арда в двубой от 25-ия кръг на Първа лига.
Кристиан Димитров, Асими Фадига, Карл Фабиен и Георги Костадинов няма да попаднат в групата на Хулио Веласкес, разкри самият испански наставник.
Специалистът заяви на пресконференция, че се изчаква и петъчната тренировка, за да се прецени състоянието на Цунами и Асен Митков. За двамата Веласкес изрази оптимизъм, че могат да бъдат налични на „Арена Арда“.
„Искам да отбележа, че имаме още една тренировка преди да отпътуваме за Кърджали. Изключително съм доволен от начина, по който работихме през седмицата. Успяхме да възстановим някои от играчите, които имаха съмнения – Митков и Цунами. Надявам се утре да се включат в заниманието. Разбира се, с оглед представянето им на последната тренировка ще преценим дали да попаднат в групата на мача. Димитров, Фабиен, Фадига и Георги Костадинов няма да попаднат в групата, тъй като не тренираха добре. Всички останали са в перфектна кондиция“, започна Веласкес.
„Всеки мач е с различна история от останалите. Както отбелязах и на предишния брифинг, срещу Славия не се представихме добре. Със сигурност има неща, които трябваше да коригираме. С ясното съзнание сме какъв мач ни предстои. Арда се различава доста от Славия“, продължи той.
„Арда е отбор, който обича да притежава топката, искат да контролират играта още от тяхното поле и могат да ти създадат проблеми, ако им оставиш време и пространство. Разбира се, както всички отбори, и те имат слаби страни. Ще опитаме да изиграем мача, както ние искаме и пътува утре за мача с идеята да добавим още три точки. Първата стъпка към това да се случи – вече е направена, но остава още една тренировка. От това, което видях, направихме вече първата стъпка към победата. Сега всичко, което тренирахме, трябява да го пренесем на терена“.
„Алекс Колев тренира нормално с останалите вече. Относно миналата седмица – тренира цялата и сега може да добави още игрово време, както го направи в последната среща. Клубът излезе с декларация, така че това е мнението ми по тази тема. Много съм доволен от състава и начинът, който имаме. Изключително съм доволен от влагането на играчите си. Много са отворени към идеите и изискванията и това да се подобряват постоянно. Работим в позитивна среда с отбора. Много съм доволен от футболистите си. Намирам синергията и комуникацията между спортния щаб и клуба за изключително добър“, продължи испанецът.
„В който и да е клуб, един треньор трябва да следи процесите за втория отбор и академията. Следим развитието на играчите, които играят за втория отбор, както и юношите до 19 години. На някои от играчите разчитаме при тренировките и следим тяхното израстване“.
„Няма нищо общо моята ситуация и треньорът на Манчестър Юнайтед, защото ние нямаме загуба в първенството. Имаме само победи и равенства. За съжаление, все още те не могат да напипат ритъма. Пожелавам това да им се случи бързо, защото говорим за отбор с треньор, който познавам. Имах възможността да се изправя в Португалия и изпитваме взаимно уважение. Той е много голям професионалист (бел.ред – Рубен Аморим). Затова му желая успех, защото той го заслужава.
Не мисля, че паралетът между Манчестър Юнайтед и Левски София има общо. От първия ден, в който съм тук досега, съм изключително щастлив. Имаме прекрасна публика. Намирам служители в клуба, които искат да помагат и съдействат. Винаги се стараем да подхождаме по отговорен начин“, допълни Веласкес.