0

В тородивизионният Крумовград пише история! "Жълто-сините" са на две победи от това да влязат за пръв път в елита.

Вчера те не позволиха на Етър още този кръг във Втора лига да си гарантира завръщането сред майсторите, побеждавайки го с 2:1.

И трите попадения паднаха през втората част.

Малко след началото на второто полувреме Мартин Сораков от воле прати топката във вратата на Християн Славков, който остана безпомощен. Юношата на Славия отпразнува попадението, имитирайки Ричарлисон и прословутия "Танц на гълъба"..

Само шест минути по-късно Крумовград поведе с 2:0. В 58-ата минута Сораков беше изведен на скорост отдясно и с изстрел към далечния ъгъл порази вратата на Славков за втори път.

В 70-ата минута Етър успя да върне един гол. Цветелин Радев извърши нарушение срещу Мартин Тошев, което доведе до дузпа.

Именно Тошев застана зад топката за изпълнението на наказателния удар и не остави шанс на Благой Макенджиев.

"Болярите" обаче не успяха да стигнат до изравнително попадение, с което да спечелят точка и да си гарантират завръщане в елита, което обаче изглежда неминуемо. Към Първа лига обаче се е насочил и Крумовград.