0

Б ерое (Стара Загора) победи с 2:1 като гост Локомотив (София) в среща от 18-ия кръг на Първа футболна лига. Вини Трибуле откри резултата в 60-ата минута, а шест по-късно Абубакар Тунгара удвои преднината на старозагорци. Десет минути преди края резервата Димо Бакалов върна едно попадения за домакините.

Локомотив (София) вече е в серия от четири мача без победа в първенството, а играчите от Стара Загора записаха първи успех като гост за сезона.

В класирането Берое е на 11-о място с 19 точки след петата си победа от началото на кампанията, а Локомотив заема осма позиция с 26 точки.

Домакините можеха да открият резултата още с първата опасна ситуация. Антонио Вутов отправи хубав пас към Симеон Славчев, който стреля към далечния ъгъл, но топката се отби в страничната греда.

В средата на първото полувреме Карлос Франса направи пропуск пред вратата на Берое, след като от близка дистанция не успя да продолее Иван Караджов.

Всичките три попадения бяха отбелязани през вторите 45 минути.

В 60-ата Берое откри резултата. Симеон Мечев стреля от далечно разстояние, а Александър Любенов не успя да улови топката. Вини Трибуле се оказа най-събразителен и с удар от близо даде аванс на своя тим.

Шест минути по-късно Серкан Юсеин изведе Тунгара, който без проблеми преодоля Любенов за 2:0. Малко след това Тунгара вкара и втори гол, който обаче беше  отменен заради засада.

В 80-ата минута Локомотив върна едно попадение чрез резервата Димо Бакалов, който беше оставен непокрит в наказателното поле при ъглов удар, надскочи всички и с глава прати топката в мрежата на Берое.