0

С партак Варна и Левски завършиха 2:2 в здрав мач от 17-ия кръг на efbet Лигата. Гостите на два пъти повеждаха в резултата с голове на Филип Кръстев, но домакините, които са последни в класирането, успяваха да изравнят.

С равенството "сините" от София, играли в жълто във Варна, пропуснаха да се изкачат на четвърто място в класирането и имат 29 точки, колкото Славия и Черно море. Това е шести пореден мач за Левски без победа. Спартак Варна пък е последен с 8 точки.

Първото сериозно положение в мача бе за домакините в 8-та минута. Ромеш Ивей се пребори за топката отдясно по атака на Спартак 1918 Варна и центрира. Божидар Васев се опита да играе с нея, но тя стигна до Румен Руменов, който стреля опасно, но вратарят на Левски Пламен Андреев успя да спаси.

В 25-та минута гостите откриха резултата. Хосе Кордоба намери Филип Кръстев, който навлезе в наказателното поле, премина през няколко играчи на домакините и с хубав удар от десетина метра вкара за 1:0 за Левски.

В 42-та минута домакините можеха да изравнят резултата. Бившият играч на Левски Здравко Димитров напредна отляво и върна топката към Божидар Васев, който шутира от границата на наказателното поле встрани от вратата.

В 45-та минута отново Здравко Димитров проби отляво и пусна пас към Мехмед Сабри, който обаче стреля слабо и вратарят на Левски Пламен Андреев улови без проблеми топката.

В 48-та минута домакините изравниха резултата след страхотен удар на бившия играч на ЦСКА 1948 Ивайло Климентов от 20-тина метра, при който топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията за 1:1.

Само три минути по-късно обаче Левски пак поведе, като след центриране на Уелтън в наказателното поле на домакините, топката попадна в Роналдо, той я върна към Филип Кръстев, който с мощна тупалка закова 1:2.

В 66-та минута Здравко Димитров центрира от свободен удар в наказателното поле на Левски, а Пламен Димов засече неспасяемо топката с глава и изравни резултата – 2:2.

В 83-та минута вратарят на домакините Иван Дичевски показа страхотен рефлекс и успя да избие топката след опасен удар с глава на Келиан ван Дер Каап.

Първа лига, 17-ти кръг, неделя:

Спартак Варна – Левски - 2:2 (0:1)

Стадион „Спартак“, 4500 зрители

Спартак Варна: Иван Дичевски, Мехмед Сабри (55-та мин. Родни Антуи), Никола Борисов, Пламен Димов, Емануел Моура, Виктор Митев (76-та мин. Велислав Боев), Румен Руменов, Ивайло Климентов, Божидар Васев (85-та мин. Денис Баланюк), Здравко Димитров, Ромеш Ивей;

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис (87 Асен Митков), Вендерсон Цунами, Хосе Кордоба, Сонко Сундберг, Георги Миланов, Андриан Краев, Уелтън, Роналдо (68 Келиан Ван Дер Каап), Борислав Рупанов (68 Марин Петков), Филип Кръстев;

Голмайстори: 0:1 Филип Кръстев 25, 1:1 Ивайло Климентов 48, 1:2 Филип Кръстев 51, 2:2 Пламен Димов 66

Съдия – Никола Попов;

Жълти картони – Божидар Васев, Емануел Моура, Велислав Боев, Никола Борисов, Ивайло Климентов (Спартак 1918 Варна); Андриан Краев, Роналдо, Жереми Петри, Сонко Сундберг (Левски);

Първенство на България по футбол, мачове от 17-ия кръг на efbet Лига, резултати и класиране:

Спартак (Варна) - Левски            - 2:2

Славия - Черно море (Варна)           - 1:0

по-късно днес: ЦСКА-София - Локомотив 1929 (София)

в понеделник: Локомотив (Пловдив) - Лудогорец (Разград)

от събота: Берое (Стара Загора) - Арда (Кърджали) - 2:0, ЦСКА 1948 - Пирин (Благоевград)        - 2:1, Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца)        - 6:0
от петък: Септември - Хебър (Пазарджик)          - 1:1