0

Втородивизионният Марица шокира Левски в контрола, побеждавайки с 2:1 в София.

Това бе втора контрола за "сините" в последните дни, след като в петък те победиха Ботев Вр с 2:0. Утре пък отборът на Станимир Стоилов среща Витоша Бистрица.

Първата по-добра ситуация създаде Джавад Ел Джемили. Той направи хубав пробив през центъра, след което пусна пас към Дейвид Михалев, който му върна кълбото в наказателното поле, а крилото на Левски отправи удар по земя, но Петър Начев с крак изби в корнер. Малко по-късно юношите на "сините" направиха перфектна комбинация. Александър Божилов пусна пас към десния фланг за Дейвид Михалев, който проби и центрира по земя към точката на дузпата, където с едно докосване Антоан Стоянов шутира, но кълбото се отби в левия страничен стълб на вратата на пловдивчани.

В 31-ата минута отново десният краен бранител на домакините бе много активен. Той достави ново подаване в наказателното поле, където Александър Божилов отправи изстрел с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

След около час игра втородивизионният тим стигна до първото си попадение. Крайният бранител Соломон Джеймс получи подаване отляво в наказателното поле и нанесе силен удар под гредата, като не остави шансове на Иван Андонов.

В 68-ата минута "сините" изравниха резултата. След центриране от корнер и сериозно разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа Марин Петков, който прати кълбото в мрежата от близка дистанция.

В 87-ата минута Марица стигна до победата. Централният защитник на "сините" Георги Коричков допусна груба грешка, която остава Олджай Алиев очи в очи срещу Иван Андонов, а той без проблеми отбеляза за 2:1.