0

Г олямо футболно зрелище направиха ЦСКА 1948 и Левски на подгизналия от дъжда стадион в Бистрица, "червени" и "сини" не се победиха и завършиха 2:2 с 4 гола, обрати от 1:0 през 1:2.Така се запази преднината от 5 точки на ЦСКА пред Левски в борбата за третото място.

.С два гола на бразилските перли от атаката си Рикардиньо и Уелтън Левски обърна до 2:1 домакините от ЦСКА 1948 на стадиончето на местния Витоша в Бистрица.

Дъжд от голове на ЦСКА 1948 - Левски под пороя в Бистрица (ГАЛЕРИЯ)
ЦСКА 1948 Левски плейоф Бистрица ЦСКА 1948 Левски плейоф Бистрица ЦСКА 1948 Левски плейоф Бистрица
42

За „червените“, които нямат победа вече в 4 поредни мача, неизменният голмайстор Ивайло Чочев откри още във втората минута за 1:0 след типична за ЦСКА акция - корнер и неспасяем удар с глава на халфа.

Рикардиньо обаче направи 1:1 в 18-ата мин., а в 25-ата той със сънародника си Уелтън изтанцуваха голов танц пред агитката на Левски за второто попадение на „сините“. То бе забележително с това, че бе отбелязано от крилото с глава след като Уелтън надскочи клетия си сънародник Фуртадо, а топката мина през ръцете на бесния национален вратар Наумов.

ЦСКА 1948 обаче не се сдуха, а изравни 2:2 след хубава комбинация в 49-ата минута. Ивайло Чочев направи двойно подаване с бившия юноша на Левски Колев, който центрира отдясно. Топката стигна до Марио Топузов, той я свали за Парвиз Умарбаев, увенчал атаката с неспасяем гол от упор с левачката - 2:2.

Битката бе свирепа до самия край на мача, завършил с голожения пред двете врати и в 3-те минути добавено време.

СТАТИСТИКА

ЦСКА 1948 - Левски 2:2 (1:2)

Ст. „Витоша“, Бистрица

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо (46 - Реян Даскалов), Симеон Петров, Елитон (88 Марин), Сидклей, Емил Ценов, Парвиз Умарбаев (60 - Радослав Кирилов), Ивайло Чочев, Марио Топузов (60 - Бирсент Карагарен), Георги Русев (86 - Педриньо), Александър Колев;

Треньор: Тодор Янчев

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Ванделсон Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Уелтън (90 - Джавад Ел Джемили), Ивелин Попов (53 - Асен Чандъров), Роналдо (90 - Марин Петков), Рикардиньо (65 - Илиян Стефанов);

Треньор: Елин Топузаков

голмайстори: 1:0 Ивайло Чочев 2, 1:1 Рикардиньо 18, 1:2 Уелтън 25, 2:2 Парвизджон Умарбаев 48