0

А рсенал спечели драматично с 3:1 у дома срещу Манчестър Юнайтед в дербито от четвъртия кръг във Висшата лига на Англия.

Голове дълбоко в допълнителното време осигуриха ценния успех в полза на "артилеристите", които изоставаха с 0:1.

Маркъс Рашфорд изведе гостите напред в резултата с плътен удар в десния ъгъл на вратата на столичани в 27-ата минута.

По-малко от 60 секунди след това Мартин Йодегор изравни след асистенция на Габриел Мартинели.

В 59-ата минута дузпа за Арсенал беше отменена от главния арбитър Антъни Тейлър след консултация с видео асистент реферите. Последваха пропуски на Мартинели и Букайо Сака, както и стабилна намеса на вратаря на гостите Андре Онана.

В 88-ата минута попадение на Алехандро Гарначо след бърза контра беше отменено заради засада.

Драмата започна в шестата минута на добавеното време, когато Деклан Райс стреля от наказателното поле, топката се отби в защитата на Юнайтед и заблуди Онана, който не се намеси по най-добрия начин, допускайки втори гол във вратата си.

В 11-ата минута на продължението Фабио Виейра изведе Габриел Жезус на голова позиция и бразилецът напредна, оформяйки крайния резултат 3:1 в полза на отбора от Северен Лондон, пише БТА.

Арсенал, който няма нито едно поражение у дома срещу Юнайтед в шест поредни двубоя, заема пето място в класирането с 10 точки. "Червените дяволи" са на 11-та позиция с 6 спечелени точки.