0

А таланта победи Щурм Грац с минималното 1:0 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Лига Европа и си гарантира класиране за елиминационната фаза във втория по сила европейски клубен турнир.

Единственото попадение в срещата падна в 80-ата минута, когато Берат Джимсити беше на точното място в точното време, за да овладее отбита топка и да я изстреля във вратата за 1:0.

В другия мач от група D Спортинг Лисабон победи Раков с 2:1 с два гола на Педро Гонзалвеш, докато Милан Рундич отбеляза попадението за поляците.

Така Аталанта е на първото място във временното класиране с 10 точки, на 6 пред третия Щурм и с по-добри показатели с преките мачове. Спортинг е втори със 7 точки. Раков е последен със само 1.

Бетис стигна до трета поредна победа в Лига Европа, надвивайки Арис с 4:1.

Гостите вкараха първи гол в мача, когато Джейдън Монтнор прати топката във вратата на Клаудио Браво, но попадението не бе зачетено заради засада.

Така Бетис излезе напред в резултата в 34-ата минута, когато точен бе Борха Иглесиас.

В началото на втората част още едно попадение на Арис не бе зачетено заради засада, а Бетис удвои в 64-ата минута след автор Айтор Руйбал. Четвърт час преди края на мача Набил Фекир изпусна дузпа, но три минути след това Марк Рока покачи преднината на домакините на 3:0.

В 84-ата минута Александър Кокорин върна един гол за Арис. В добавеното време на срещата Ез Абде оформи крайното 4:1 за тима на Мануел Пелегрини.

В другия мач от групата Рейнджърс победи Спарта Прага с 2:1 в Глазгоу.

Така в група "С" води Бетис с 9 точки, втори е Рейнджърс със 7. Спарта Прага има 4, а Арис на последното място 3.

Резултати и голмайстори от късните мачове в Лига Европа

АЕК Атина - Марсилия 0:2
0:1 Шансел Мбемба (25), 0:2 Исмаила Сар (90+3)

Аталанта - Щурм Грац 1:0
1:0 Берат Джимшити (51)

Бетис - Арис Лимасол 4:1
1:0 Борха Иглесиас (34), 2:0 Айтор Руйбал (64), 3:0 Гуидо Родригес (79), 3:1 Морган Браун (84), 4:1 Ез Абде (90+4)

Фрайбург - Бачка Топола 5:0
1:0 Мерлин Рьол (24), 2:0 Максимилиан Егещайн (56), 3:0 Ноа Вайсхаупт (69), 4:0 Жуниор Адаму (80), 5:0 Ритсу Доан (90+2)

Хекен - Молде 1:3
0:1 Фредрик Гулбрандсен (16), 0:2 Кристиан Ериксен (24), 1:2 Срджан Хръстич (65), 1:3 Кристиан Ериксен (86)

Рейнджърс - Спарта Прага 2:1
1:0 Данило (6), 2:0 Тод Кантуел (20), 2:1 Лукаш Хараслин (77)

Спортинг Лисабон - Ракув 2:1
1:0 Педро Гонсалвеш (14-дузпа), 2:0 Педро Гонсалвеш (52-дузпа), 2:1 Милан Рундич (71)

Уест Хем - Олимпиакос 1:0
1:0 Лукас Пакета (72)