0

А тлетико Мадрид стигна до страхотен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Кадис в двубой от осмия кръг на Ла Лига.

С успеха момчетата на Диего Симеоне събраха 16 точки на четвъртото място в Ла Лига, докато Кадис е 12-и с девет.

Домакините можеха да поведат още в третата минута, но изстрел на Антоан Гризман срещна страничния стълб.

Две минути след това отново Гризман бе в центъра на събитията, но този път Конан Ледесма блесна с виртуозно спасяване.

Така се стигна до 12-ата минута, когато Кадис поведе в резултата. Крис Рамос пусна пас по конец на Лукаш Пиреш, който прати топката в опразнената врата за 0:1.

В 27-ата минута Антоан Гризман стреля от пряк свободен удар, но прати топката малко над вратата.

Секунди след това Кадис удари за втори път. Роджер Марти прехвърли Облак за 2:0.

Головото шоу продължи в 32-ата минута, когато Сесар Аспиликуета прецизно асистира на Анхел Кореа, а аржентинецът преодоля Ледесма с глава – 1:2.

В началото на второто полувреме Науел Молина прати топката покрай вратаря за 2:2.

В 51-ата минута Ледесма отново показа класа, отказвайки Антоан Гризман.

Атлетико обърна резултата в своя полза в 67-ата минута, когато Саул Нигес намери Анхел Кореа, а за него остана само да чукне топката в празната врата за 3:2.

Каръкът на Гризман продължи в 78-ата минута, когато французинът отново прати топката покрай вратата. Две минути след това Ледесма спаси удар по земя на Родриго де Пол.