0

Ш ампионът Байерн Мюнхен продължава без загубена точка и след третия кръг на Първа Бундеслига.

"Баварците" победиха като гост Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в късния мач от съботната програма и делят първо-второ място с Байер Леверкузен, който също има 9 точки.

Резервата Матис Тел донесе успеха на Байерн с глава след изпълнение на корнер на Джошуа Кимих в 87-та минута.

Гладбах откри резултата след половин час игра с попадение на японския защитник Ко Итакура, а Лерой Сане изравни в 58-ата като асистенцията отново беше на Кимих.

"Вероятно второто полувреме беше най-доброто полувреме, което сме играли този сезон. Заслужавахме да спечелим", каза треньорът на шампионите Томас Тухел пред "Скай".

Байер Леверкузен е новият лидер в класирането, след като постигна трета поредна победа от началото на сезона в Бундеслигата. „Аспирините“ на Шаби Алонсо размазаха гостуващия новак в елита на германското футболно първенство Дармщат с 5:1 след два гола на новото попълнение Виктор Бонифейс. Нигериецът се разписа в 21-ата и в 61-ата минута на двубоя.

Другите голове за домакините вкараха Есекиел Паласиос в 48-ата, Йонас Хофман в 68-та и Адам Хложек в 83-ата минута, а за гостите точен беше Оскар Вилхемсон в 25-ата.

Фрайбург, пети от изминалата кампания, допусна тежко поражение с 0:5 от Щутгарт. Крис Фюрих и Серу Гираси бяха точни на два пъти, а Еньо Милот реализира петия гол, за да донесе втората победа на „швабите“  този сезон, след като тимът се спаси от изпадане в плейофите миналия сезон.

Хофенхайм победи с 3:1 у дома срещу Волфсбург, за да сложи край на 100-процентовия рекорд на "вълците", а за Хофенхайм Джон Бруукс реализира изравнителния гол срещу бившия си клуб.

Домакинът Вердер Бремен спечели с 4:0 срещу Майнц, въпреки че продаде Никлас Фюлкруг на Борусия Дортмунд в четвъртък, а Аугсбург и Бохум завършиха 2:2.

За Вердер попаденията вкараха Марвин Дукш от дузпа още в 3-ата минута и Йенс Стаге, Леонардо Битенкурт и Джъстин Нинмах през втората част.