0

Б айерн Мюнхен се наложи като гост на Майнц с 3:1 в среща от осмия кръг на Бундеслигата. За Байерн победата е втора поредна във футболното първенство на Германия и с 20 точки тимът заема трето място във временното класиране, на две точки от лидера Байер Леверкузен.

Отборът на Майнц продължава да няма победа от началото на сезона и с едва 2 точки се намира на предпоследната, 17-а позиция.

Кингсли Коман изведе гостите от Мюнхен напред в резултата в 11-ата минута след като се възползва от отличен пас от Лерой Сане.

Шампионите нанесоха втори удар срещу Майнц пет минути по-късно. Леон Горецка отклони топката към Хари Кейн, който бе точен в 16-ата минута за 2:0.

Попадението бе десето за английския нападател с екипа на Байерн и девето в първите осем мача на отбора в Бундеслигата.

Футболистите на Майнц намалиха на 1:2 в 43-ата минута чрез френския защитник Антони Каси.

Още в първите минути на второто полувреме обаче Байерн си върна преднина от два гола. Леон Горецка прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините в 59-ата минута и оформи крайното 3:1, пише БТА.