0

Б айер Леверкузен постигна шестата си поредна победа във всички турнири, след като надделя с 2:1 при визитата си на Волфсбург в среща от осмия кръг на Бундеслигата.

Успехът осигури на футболистите на Шаби Алонсо първото място в класирането с 22 точки, като "аспирините" са един от трите отбора, които все още нямат загуба в германския елит този сезон.

На "Фолксваген Арена" Байер откри резултата в 13-ата минута чрез Жереми Фримпонг, но четири минути преди почивката домакините изравниха с гол на Максенс Лакроа.

През второто полувреме Байер притисна съперника си и показа, че в момента е по-класният отбор. Това доведе и до реализирането на втори гол, който бе дело на защитника Алехандро Грималдо в 62-рата минута.

Преднината на Байер в класирането обаче остава една точка, след като победа постигна и преследвачът Щутгарт. "Швабите" спечелиха с 3:0 при гостуването си на Унион Берлин и се наслаждават на най-добрия си старт от поне 15 години.