0

Б арселона направи поредна издънка в испанската Ла Лига. В отложен мач от четвъртия кръг каталунцитге гостуваха на Севиля и завършиха 1:1. И двата гола в мача паднаха след корнери. Първо Алехандро Гомес вкара за домакините в 32-ата минута, а в 45-ата Роналд Араухо изравни. Треньорът на Бараса - Шави Ернандес, определено не бе доволен от загубените две точки и то след като неговия тим игра последните 30 минути с човек повече. Заради червен картон бе изгонен от домакините Жул Конде. След този мач лидер убедително продължава да е Реал Мадрид с 43 точки, пред Севиля 38, а Бетис е трети с 33. Барса е едва на седмото място с 28.

Мисля, че загубихме две точки. Доминирахме и заслужавахме да спечелим. През първото полувреме играхме много добре и така, както го искахме, като показахме, че сме подобрили играта си в много отношения след загубата от Бетис. Късметът също не беше на наша страна. Играта започва да се приближава към това, което искам. Горд съм с играта, но не и с резултата, тъй като Барса трябва да печели винаги. Това беше мач за задължителни три точки, които щяха да ни класират в зона Шампионска лига, но ще продължим да се опитваме. Понякога са нужни просто спокойствие и зрялост, за да постигнеш успех, коментира след мача Ернандес.