0

Ц СКА 1948 записа изключително ценен успех в борбата си за основната фаза за Лига на конференциите.

Българският тим срази Пафос с 2:1 в първи дуел между двата тима на националния стадион „Васил Левски“ в мач от третия квалификационен кръг.

ЦСКА 1948 стигна до победата след обрат, след като кипърците откриха резултата в центъра на София след само десет минути чрез Муамир Танкович, ала Марио Илиевски изравни в 29-ата минута. Талис беше точен от дузпа веднага след рестарта на втората част и на практика донесе победата на водения от Валентин Илиев тим.

И двата отбора нацелиха гредите на съперника, а ЦСКА 1948 стигна и до трети гол, който беше спорно отменен от украинската реферска бригада. Идната седмица „червените“ ще гостуват в Лимасол на кипърския тим с мисълта да довършат започнатото срещу Пафос.