0

П ауло Дибала вкара петия си гол в Серия А от началото на сезона и донесе победата на Рома с 2:1 у дома срещу Лече. Аржентинецът реализира дузпа в началото на второто полувреме, но не успя да се зарадва на попадението, тъй като при изпълнението получи контузия в бедрото и бе сменен принудително.  Контузията поставя под въпрос участието му на предстоящото световно първенство в Катар.

С победата Рома се изкачи на петото място с 19 точки. Лече е 16-и със 7 точки.

Рома поведе с гол на Крис Смолинг в 6-а минута. Британецът реализира с глава след центриране на Лоренцо Пелегрини.

Ситуацията за Лече се усложни допълнително в средата на първата част, когато Мортен Хюлманд получи червен картон за грубо влизане в средата на терена и остави Лече с 10 души.

Против логиката, макар и в намален състав, гостите се мобилизираха и успяха да изравнят в края на първото полувреме. Капитанът Габриел Стрефеца вкара за Лече след разбъркване в наказателното поле на Рома.

Жозе Моуриньо направи промени на почивката и пусна в игра Тами Ийбрахам и Леонардо Спинацола. Този ход даде резултат и в самото начало на втората част Ейбрахам бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Пауло Дибала реализира от бялата точка, но при удара получи разтежение в бедрото и напусна терена принудително.

До края Рома игра слабо и дори позволи на гостите да упражнят натиск в последните минути, но до нов гол не се стигна и Рома прибави три точки към актива си.

След мача старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо потвърди, че е малко вероятно Дибала да играе отново до края на годината.

"Дибала е зле. Не съм лекар, но е малко вероятно да играе отново до края на годината", каза Моуриньо.

Това е поредната от серията мускулни травми, с които Дибала се бори през последните години, което е една от причините Ювентус да го остави да си тръгне като свободен агент през лятото.