0

М ашината Ерлинг Холанд се доближи до рекорда по голове на националния отбор на Норвегия след приятелския мач срещу Косово. Таранът на Манчестър Сити донесе успеха на своя тим с 3:0, реализирайки хеттрик във вратата на балканците, които преди 5 години ни попиляха в София с 3:2 в предните европейски квалификации.

Холанд откри резултата в Осло в 15-ата минута, удвои в 70-ата и оформи крайния резултат в 75-ата, като за 89 минути на терена нанесе всичко на всичко общо 4 удара.

Така той вече има 30 попадения в 32 мача за Норвегия. 23-годишният вечно усмихнат блондин е на 3 гола от това да се превърне в абсолютния №1 при стрелците за представителния отбор на своята страна. В момента рекордът принадлежи на Йорген Юве, който в периода 1928 – 1937 се разписва 33 пъти в 45 мача.

Холанд няма да може да се отчете с гол на предстоящото европейско, защото освен нас, странно или не, и норвежците не се класираха.