0

И нтер победи безпроблемно Фрозиноне с 2:0 на „Джузепе Меаца“ в мач от 12-ия кръг на Серия А. По този начин Интер си върна първото място в класирането с 31 точки, изпреварвайки основния си конкурент за титлата Ювентус, който е с 29, преди дербито между двата тима в следващия кръг, който е след паузата за националните отбори. Фрозиноне е 12-и с 15 точки.

Интер излезе напред в резултата в 43-ата минута, след като Хенрик Мхитарян комбинира с Федерико Димарко, който овладя топката и шутира силно от дистанция, а Стефано Турати нямаше никакъв шанс за реакцията и безпомощно изгледа как топката навести мрежата му.

Второто полувреме започна перфектно за Интер, след като Иларио Монтеризи спъна Маркюс Тюрам в наказателното поле, а Федерико Диониси не се поколеба да надуе свирката и да даде дузпа за „нерадзурите“. Зад топката застана Хакан Чалханоглу, който стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл за 2:0.