0

Ц СКА ще играе срещу ирландския Сейнт Патрикс в третия предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

"Червените" стигнаха до тази фаза след победа на реванша над Македония Гьорче Петров с 4:0, а Сейнт Патрикс отстрани словенския Мура в значително по-драматичен сблъсък след изпълнение на дузпи.

Първата среща в Ирландия завърши 1:1, а на реванша в Словения двата отбора не успяха да си отбележат гол 120 минути и се стигна до дузпи. Мура игра с човек по-малко от 71-а минута след червен картон на Матич Марушко, но удържа нулевото равенство.

При дузпите двата отбора направиха по два пропуска при първите си пет изпълнения, а при осмия кръг 19-годишният Тио Ципот пропусна за Мура и класира Сейнт Патрикс напред след 6:5 при наказателните удари.

ЦСКА е домакин в първия мач срещу Сейнт Патрикс на 4 август, а реваншът е седмица по-късно.