0

И талия победи Украйна с 2:1 в ключов сблъсък от евроквалификациите в група „С“.

Давиде Фратези изведе напред домакините в 12-ата минута. Отново той бе точен в 28-ата минута, за да удвои преднината на италианците. В края на първото полувреме Ярмоленко намали изоставането на Украйна.

Повече попадения нямаше и така Италия взе трите точки и временно се изкачи на второ място в групата си, като води само заради по-добрата си голова разлика.

Северна Македония и Украйна имат същия брой точки, - по 7. Първенец в класирането остава Англия с 13 точки. Британците тази вечер победиха Шотландия в приятелски мач.

Ромелу Лукаку вкара два гола, а Белгия постигна категорична победа с 5:0 при домакинството си на Естония в мач от група „F“. Така „червените дяволи“ са само на победа от класиране на Европейското първенство в Германия.

Испания разби с 6:0 Кипър на стадион „Нуево Лос Карменес“ в Гранада, в мач от група „А“. Иберийците играха много силно и можеха да постигнат още по-изразителен успех.

Испания е на второ място в групата с 9 точки, но и мач по-малко от лидера Шотландия, който е с 15 точки.

Мачът между Румъния и Косово бе прекъснат заради нередности по трибуните.

Резултати и голмайстори от играните тази вечер мачове за Евро 2024:

Група А

Норвегия – Грузия 2:1
1:0 Ерлинг Халанд 25, 2:0 Мартин Йодегор 33, 2:1 Буду Зивзивадзе 90+1

Испания – Кипър 6:0
1:0 Гави 18, 2:0 Микел Мерино 33, 3:0 Хоселу 70, 4:0 Феран Торес 73, 5:0 Алекс Баена 77, 6:0 Феран Торес 83

Белгия – Естония 5:0

1:0 Ян Вертонген 4, 2:0 Леандро Тросар 18, 3:0 Ромелу Лукаку 56, 4:0 Ромелу Лукаку 58, 5:0 Шарл Де Кетеларе 88

Швеция – Австрия 1:3

0:1 Михаел Грегорич 53, 0:2 Марко Арнаутович 56, 0:3 Марко Арнаутович 69, 1:3 Емил Холм 90