0

М анчестър Юнайтед победи с 2:0 у дома Уулвърхемптън в двубой от 36-ия кръг в шампионата на Англия. Успехът остави "червените дяволи" на четвърто място в класирането с актив от 66 точки, колкото има и Нюкасъл.

Попадение на Антъни Марсиал след асистенция на Антони в 32-ата минута даде ценен аванс в полза на 20-кратните шампиони на Англия.

През втората част превъзходството на водения от Ерик тен Хаг състав продължи, но пропуски пред вратата на "вълците" направиха Джейдън Санчо и Марсиал.

Дълбоко в допълнителното време влезлият като резерва Алехандро Гарначо след бърза контра оформи крайното 2:0 на "Олд Трафорд".

Юнайтед няма поражение у дома в 27 поредни мача пред собствена публика във Висшата лига, спечелвайки 23 от тях.

Отборът на Уулвс е на 13-та позиция в подреждането до момента.

В друга среща от кръга Саутхемптън падна с 0:2 у дома срещу Фулъм и загуби елитния си статут два кръга преди края на кампанията. Голове на Карлос Винисиус и Александър Митрович след почивката оформиха успеха в полза на столичани.

"Светците", които имат актив от 24 точки на 20-то място в класирането, изкараха десет поредни сезона във Висшата лига.

Фулъм заема девето място в подреждането с 51 точки.

Челси направи равенство 2:2 у дома със застрашения от изпадане състав на Нотингам Форест. Тойво Авонии се разписа на два пъти за гостите, които се намират на 16-то място с 34 точки.

Лондончани заемат 11-та позиция с 43 точки, след като Рахим Стърлинг реализира два гола във вратата на Форест.

Тотнъм загуби с 1:2 срещу домакина Астън Вила и остава на шеста позиция в класирането с 57 точки. Отборът от Бирмингам има същия актив, но е с по-слаба голова разлика от "шпорите" и е на седмо място.