0

М анчестън Юнайтед подобри рекорд, който не бе достигал в последните 23 години. „Червените дяволи“ реализираха два или повече гола в 15 поредни домакински мача.

Това се случва за първи път от 2000 година насам. Тогава Юнайтед направи такава серия в периода от март до октомври.

Рекордът стана възможен, след като снощи, в първи 1/8-финал на Лига Европа тимът от Манчестър разби испанския Бетис с 4:1.

Така „червените дяволи“ показаха, че бързо са се отърси от кошмарната загуба с 0:7 от Ливърпул в първенството и отново и под пълна пара в Европа.

Точни за успеха на домакините бяха Маркъс Рашфорд в 6-ата, Антони в 52-рата, Бруно Фернандеш в 58-ата и Ваут Вегхорст в 84-тата минута. За гостите се разписа Айосе Перес в 32-рата минута.

В друг мач Ювентус победи Фрайбург с 1:0 в Торино. Единственото попадение бе на Анхел ди Мария през второто полувреме.

Ювентус бе по-активният отбор в срещата и имаше по-чистите голови положения, като успехът бе заслужен за "Старата госпожа".

Реваншът е след седмица в Германия, а Фрайбург ще опита да "излъже" своя именит съперник.

В по-ранните мачове Рома направи крачка към 1/4-финалите, а автогол спаси Арсенал в Лисабон.