0

Р ома направи огромна крачка към класиране за четвъртфиналите в Лига Европа, след като се наложи с 2:0 при домакинството на Реал Сосиедад на „Стадио Олимпико“. „Джалоросите“ отбелязаха два гола чрез Стефан Ел Шаарауи и Мараш Кумбула. Баските играха твърде плахо в атака и създадоха много малко реални опасни положения пред вратата на Руи Патрисио.

Така Рома ще има добри възможности при реванша на "Реале Арена" след седмица.

Спортинг Лисабон и Арсенал не се победиха в първи осминафинален мач в Лига Европа. Срещата на "Жозе Алваладе" завърши 2:2, а развръзката остана за след седмица в Лондон. Гостите излязоха напред в резултата в 22-ата минута след гол на Уилям Салиба. В 35-ата минута Гонсало Инасио изравни. Десет минути след почивката Паулиньо направи пълен обрат, а в 62-ата минута Хидемаса Морита си вкара автогол за крайното 2:2.

Двата отбора изиграха интересен мач, в който имаха по още няколко изгодни положения за гол. Домакините пък имаха сериозни претенции за нарушения и при двата гола на "топчиите", но те не бяха удовлетворение от главния рефер Тобиас Щилер.