0

К осово победи с 2:1 като гост Литва в мач от група 2 на Лига “С” в турнира Лигата на нациите. Така тимът на Франко Фода събра актив от 6 точки и се изравни с лидера в групата Румъния, който по-късно тази вечер гостува на Кипър. Домакините от Литва регистрираха трета поредна загуба.

Едон Жегрова откри резултата в 20-ата минута, след като завърши с диагонален удар отлична многоходова акция.

В 35-ата минута Должников от Литва прати топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради засада, която бе потвърдена и от ВАР.

Ермал Красничи вкара втори гол за Косово в 65-ата минута. Нападателят отбеляза красиво попадение, след като се справи с няколко противникови играчи.

Домакините все пак успяха да върнат едно попадение в 84-тата минута, когато Паулюс Голубицкас се възползва от груба грешка на стража на Косово Амир Саипи.