0

Ч УДОТО ЗА ЛЕВСКИ СЕ ПОЛУЧИ! „Сините“ прелетяха през пълния стадион „Тумба“ в Солун и изхвърлиха гранда ПАОК във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Станимир Стоилов и компания изиграха хладнокръвно реванша и постигнаха необходимото. Крайният резултат бе 1:1 и с общ такъв 3:1 „сините“ продължават напред. През първото полувреме Роналдо накара феновете на Левски да избухнат. Данташ обаче изравни за ПАОК. Гърците доста се изнервиха и завършиха двубоя с девет души. Радостта обаче е за Мари Стоилов и неговите момчета, които в следващия кръг ще играят с Хамрун или Вележ.

Двубоят започна добре за "сините". Момчетата на Станимир Стоилов опитаха преса още в първите минути на двубоя. До десетата минута "сините" играха стабилно и въобще не допуснаха положения пред Николай Михайлов. Левски добре разигра топката. В 12-ата минута Уелтън вкара гол във вратата на ПАОК, но преди това реферът свири нарушение на Билал Бари в атака. Куртич се ядоса и поиска обяснение и получи жълт картон. В следващите 10 минути играта бе равностойна, но "сините" имаха все пак една добра възможност. След центриране вратарят на ПАОК изпусна топката, но там Бари не се ориентира добре.

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Роналдо изведе "сините" от София напред в резултата. В 25-ата минута Лирацис направи голяма глупост. Той върна една топка към вратаря си, но Роналдо се шмугна, отне кълбото, финтира стража и на празна врата изведе Левски с гол аванс. На "Герена" също полудяха пред видеостената.

В следващите минути футболистите на Левски играха много умно. Те не се прибраха в глуха защита, но спряха опитите за акции към тяхната врата от страна играчите на ПАОК. До края на първото полувреме гръцкият тим опитваше все по-масиран натиск, но така и не стигна до чисто голово положение.

В началото на второто полувреме за съжаление ПАОК изравни резултата. В 56-ата минута. Диего Бисесвар пусна извеждащ пас към Тиаго Данташ зад гърба на отбраната на Левски. "Сините" защитници не успяха да реагират и Данташ изскочи сам срещу Николай Михайлов, пращайки топката във вратата му.

В 65-ата минута от двубоя Георги Миланов получи страхотен шанс. Халфът стреля от пряк свободен удар с левния си крак. Въпреки лазерите, които привържениците на домакините пуснаха, за да пречат на зрението му, Миланов обаче стреля умело, но стражът на ПАОК изби.

Левски получи още една добра новина в 72-ата минута. ПАОК остана с човек по-малко на терена. Дъглас Аугусто бе изгонен за втори жълт картон. Той извърши нарушение срещу Уелтън и реферът Сесар Сото Градо изгони бразилеца за втори жълт картон.

Малко след това Диего Бисесвар опита изненадващ удар в 78-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Напрежението обвзе и капитана на ПАОК Виейриня, който получи два жълти картона от съдията Сото Градо само в рамките на няколко секунди и гръцкият отбор остана с двама човека по-малко на терена.

Левски отново изигра последните минути много мъдро и не допусна положения пред вратата си. В крайна сметка "сините" триумфираха в двубоя и се класираха напред. В края Уелтън излезе сам срещу вратаря на ПАОК, но не успя да уцели вратата и да донесе победата на Левски.

Солун, ст. „Тумба“, начало: 20:30 часа

ПАОК – Левски 1:1 (0:2 в първия мач)

0:1 Роналдо 25'

1:1 Данташ 56'

ПАОК: 42. Катарски, 19.Лирацис (66' - 70.Куциас,), 4.Ингасон-К, 2.Каргас (72' - 22.Шваб), 55.Соареш (46' - 20.Виейриня,); 8.Аугусто, 27.Куртич;14.А.Живкович, 26.Дантас, 30.Куалятела (46' - 21.Бисевар), 77.Нарей
Резерви: 18.Ж.Живкович, 6.Михай, 24.Цаусис, 31.Рикардо, 50.Соареш, 51.Цингарас, 65.Константеляс, 71.Брандън
Треньор: Разван Луческу

Левски: 13.Николай Михайлов, 5.Килиан ван дер Каап, 23.Сонко Сундберг, 33.Хосе Кордоба; 2.Жереми Петрис, 30. Филип Кръстев, 7.Георги Миланов (86' - 88.Марин Петков), 22.Патрик-Габриел Галчев; 18.Роналдо (82' - 8.Андриян Краев), 19.Билал Бари (90+3 - 27. Асен Митков), 17.Уелтън (90+3 - 6.Цунами).
Резерви: 1.Пламен Анреев, 12.Йоан Загоров, 4.Адам Холдер, 71.Антоан Стоянов.
Треньор: Станимир Стоилов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Куртич, Каргас, Аугусто, Виейриня, Ингасон (П); Бари, Кръстев, Ван дер Каап (Л)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Аугусто (П) 72', Вейриня (П) 81'

Съдия: Сесар Сото Градо (Испания)

„ГЕРЕНА“ ОТВАРЯ ВРАТИ ЗА ПАОК – ЛЕВСКИ! „Сините“ призоваха феновете да дойдат на „Георги Аспарухов“ и да подкрепят Мъри и компания от специална видеостена

КЪМ ЧУДОТО! Евроучастниците ни влизат в люти битки! Левски трябва да издържи в Солун, ЦСКА да отупа македонци, а Ботев да шокира кипърци

Станимир Стоилов определи групата за гостуването на ПАОК. Вътре са Цунами и Андриан Краев, но и трима вратари