0

Б айер Леверкузен постигна втора победа в група Н на турнира Лига Европа, изтръгвайки 2:1 при гостуването на норвежкия Молде.

Джереми Фривмпонг откри резултата в 14-ата минута, след като овладя дълъг пас в половината на домакините, направи двойно подаване с Амим Адли и простреля вратаря Якоб Карлстрьом.

Четири минути по-късно новото попълнение на гостите Нейтън Тела удвои преднината им, като отново се случи след двойно подаване, този път с Адам Хложек.

Миналогодишните полуфиналисти бяха доста пасивни през второто полувреме и това позволи на Молде, които играха само с норвежци, да върнат едно попадение. Това стана чак в 87-ата минута чрез Емил Брейвик, а 13 минути по-рано Ерик Китолано тресна страничната греда. В 91-ата минута вратарят на германците Матей Коварж предотврати изравняване при удара на Мартин Елингсен, а в ответната атака Йонас Хофман удари греда и за Леверкузен.

Втора победа в група Е записа и Ливърпул, който прекърши с 2:0 Унион Сен Жилоаз (Белгия). Райън Гравенберх и Диого Жота осигуриха победата, като първото попадение падна минута преди края на полувремето. Гравенберх се ориентира най-добре при отбита топка от вратаря Антони Морис и я добута в мрежата.

Във 2-ата минута на добавеното време Жота подпечата успеха при контраатака, прехвърляйки вратаря Морис. Дарвин Нунес можеше малко по-рано да направи 2:0, но попадението му беше отменено заради засада.

Първа победа в група F постигна Виляреал – 1:0 на свой терен над френския Рен. Норвежкият здравеняк Александър Сьорлот донесе успеха с точен изстрел в 36-ата минута, но големият герой бе вратарят ветеран Пепе Рейна. Той спаси дузпа на Мартен Терие в 92-ата минута.