0

Л ивърпул победи с 3:0 Брентфорд като домакин в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига и "червените" се изравниха по точки с лидерите в класирането Манчестър Сити и Арсенал. Шампионите играят днес с Челси, а "артилеристите" спечелиха с 3:1 срещу Бърнли в събота.

Манчестър Сити временно е лидер с три гола по-добра разлика от Ливърпул и още един пред Арсенал, който е трети.

Ливърпул поведе в 39-та минута чрез Мохамед Салах. Дарвин Нунес получи топката пред наказателното поле и изведе Мохамед Салах отляво, а нападателят се разписа за 1:0. Египтянинът бе точен отново в 62-та минута, когато засече с глава страхотно центриране на левия бек Костас Цимикас.

Диого Жота отбеляза третия гол срещу отбора на Брентфорд, който е временно на десето място в класирането на Висшата лига.

Астън Вила е на пета позиция с две точки зад лидерите и една зад четвъртия Тотнъм след победа с 3:1 срещу Фулъм. Антъни Робинсън си вкара автогол, а Джош Макгин и Оли Уоткинс отбелязаха другите две попадения срещу лондонския тим, за който точен бе Раул Хименес.

Фулъм е 16-и с 12 точки и шест над зоната на изпадащите.

Брайтън остана осми след равенство 1:1 срещу Шефилд Юнайтед, а Уест Хем е на две точки зад "чайките" след победа с 3:2 срещу Нотингам Форест. "Чуковете" направиха обрат през втората част с попадения на Джаръд Боуен в 65-ата минута и Томаш Соучек две преди края на редовното време, пише БТА.