0

Л ивърпул записа трети пореден успех във Висшата лига, след като се разправи с категоричното 3:0 над гостуващия Астън Вила в мач от четвъртия кръг в Англия.

Още в третата минута на срещата Доминик Собослай вкара първия си гол с екипа на Ливърпул след трансфера му от РБ Лайпциг, а в 22-ата Мати Кеш си отбеляза автогол, след като преди това Дарвин Нунес нацели гредата на Емилиано Мартинес с мощен удар.

В 55-ата Мохамед Салах също се разписа и зарадва феновете на „Анфийлд“, за да подпечата крайния успех в срещата за 19-кратния английски шампион.

Победата изкачи Ливърпул до третото място във временното класиране с десет точки, колкото има и вторият Тотнъм, но с по-добра головата разлика. Астън Вила остана 11-и с шест точки.

Сега пред двата отбора има двуседмична пауза, като предстоят мачове за националните отбори из целия свят.