0

М анчестър Сити разкова шампиона на Португалия – Спортинг Лисабон, в първия мач за двата отбора от осминафиналите на Шампионска лига, игран на „Жозе Алваладе“.
„Гражданите“ вкараха пет гола във вратата на „лисабонските лъвове“ и обезсмислиха реванша между двата отбора на 9 март.

Риад Марез откри резултата в осмата минута, а Бернардо Силва удвои актива на гостите в 17-ата минута. Фил Фодън покачи аванса на "гражданите" с трети гол в 32-ата. В предпоследната минута на първата част пък Сити поведе с 4:0 след гол на Бернардо Силва. Петият гол на "Алваладе" бе отново за Сити, а точен беше Рахийм Стърлинг.

Манчестър Сити не даде и глътка въздух на отбора, воден от Рубен Аморим, и демонстрира футболното си превъзходство в хода на цялата среща. С този резултат отборът почти си гарантира участие в следващата фаза.

В другия мач от вечерта ПСЖ изнесе лекция на Реал Мадрид, но спечели само с 1:0.