0

П ари Сен Жермен победи Реал Мадрид с 1:0 в първия осминафинален сблъсък между двата отбора в Шампионската лига.

На "Парк де пренс" домакините доминираха тотално срещу „кралския клуб", но успяха да стигнат до успеха и съответно да вземат аванс преди реванша едва в последната минута на добавеното време. Тогава след страхотен индивидуален рейд точен бе Килиан Мбапе.

Преди това, в 62-ата минута, Линоел Меси пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мбапе. Вратар на гостите Тибо Куртоа обаче знаеше отлично, че Меси ще стреля ниско в десния ъгъл и спаси удара му. Белгийският вратар изигра много силен мач, като имаше решителни намеси и при две атаки на Мбапе. Той обаче капитулира в самия край на двубоя, когато френският магьосник направи бърза атака и шутира неспасяемо топката под шпагата му.

Победното пападение на Килиан Мбапе.

Getty.com

Бразилската звезда на ПСЖ Неймар се появи като резерва през втората част и въпреки че не бе играл от 4 месеца, веднага създаде няколко опасности пред вратата на гостите.
Така сблъсъкът между двата отбора остава непредвидим, като реваншът на "Сантиаго Бернабеу" ще бъде на 9 март.

В другият двубоя от вечерта Манчестър Сити разби Спортинг Лисабон с 5:0 и почти си осигури място на 1/4-финалите.