0

Ю вентус изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона, но това не бе достатъчно срещу Пари Сен Жермен. Французите спечелиха с 2:1 в Торино, а основната причина бе Килиан Мбапе. Той откри резултата с фантастичен гол в 13-ата минута и асистира на резервата Нуно Мендеш за победния гол в 69-ата минута. Капитанът на "бианконерите" Леонардо Бонучи изравни за 1:1 в 39-ата минута.

Така отборът на Кристоф Галтие завърши на второ място в група Н на Шампионската лига, като отстъпи на Бенфика само по голова разлика. По същия показател Ювентус завърши на трета позиция пред Макаби (Хайфа), тъй като и двата отбора имат еднакъв брой точки. Италианците трябва да са благодарни на Бенфика, който спечели в Израел. Това гарантира участието на Юве в Лига Европа.

Милан направи истинско шоу на „Сан Сиро“ за своите тифози, като разби РБ Залцбург с 4:0. Това бе един от най-вълнуващите сблъсъци в Шампионската лига тази вечер, тъй като и двата тима се бореха за място в елиминациите на турнира.

Оливие Жиру откри резултата в 14-ата минута, Раде Крунич го удвои в 46-ата, а в 57-ата французинът се разписа отново. В самия край на срещата Жиру отново бе в основата на последното попадение за "росонерите", след като отново асистира, но този път на Жуниор Месиас.

Така „росонерите“ завършват на втората позиция в група „Е“ с актив от 10 точки, докато Залцбург остава на 3-о място с 6 точки, тъй като в другата среща Челси се наложи над Динамо Загреб с 2:1 и го изхвърли от евротурнирите.

Манчестър Сити постигна обрат от 0:1 до 2:1 срещу Севиля в двубой от Група „G“ . Точни за „гражданите“ бяха младите Рико Люис и Хулиан Алварес, докато Рафа Мир вкара за гостите. С този резултат Манчестър Сити остава на върха в групата с 14 точки, докато андалусийци са трети с 5 точки в актива си.