0

М анчестър Сити победи Евертън с 3:0 като гост в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. Големият герой за "гражданите" се казваше капитанът Илкай Гюндоган, който вкара два гола за успеха.

Той откри резултата в 37-ата минута с удар с гръб към вратата на "карамелите", а в 51-вата минута направи 3:0 след отлично изпълнен пряк свободен удар.

Между двете попадение се разписа и Ерлинг Хaланд с глава след асистенция на отново на Гюндоган.

За Евертън Джеймс Тарковски успя да нацели напречната греда след удар с глава след изпълнение на корнер.

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола бе дал почивка преди реванша с Реал М в ШЛ на Кевин де Бройне, Джак Грийлиш и Бернардо Силва, които бяха заменени от Рияд Махрез, Фил Фоудън и Хулиан Алварес.

Манчестър Сити вече има четири точки преднина пред Арсенал на върха на класирането с равни мачове и този успех може да има основна тежест за поредната титла на тима. До края на сезона "гражданите" приемат в първенството Челси на 21 май, на 24-ти гостуват на Брайтън, а в последния кръг на 28 май са гости на Брентфорд. Преследвачът Арсенал след днешния мач с Брайтън има мач с Форест в Нотингам на 20 май и домакинство срещу Улвърхемптън в последния кръг на 28-ми.

Евертън все още е над чертата - 17-и, но е застрашен от изпадане.

В другия мач по същото време Брентфорд се наложи над Уест Хем с 2:0. Браян Мбеумо и Йоан Виса бяха точни за домакините през първото полувреме, а след почивката не паднаха попадения.

Домакините се качиха до девето място в класиране, а "чуковете" останаха на 15-а позиция, но почти са си осигурили място във Висшата лига и през следващия сезон.