0

Н аполи направи обрат и победи с 2:1 като гост Лацио в двубой от петия кръг в шампионата на Италия.

В четвъртата минута Матия Закани се разписа за домакините след силен удар от границата на наказателното поле и подаване на Фелипе Андерсон.

Неаполитанците пропуснаха няколко шанса за изравняване, като един път и гредата помогна на столичани след далечен шут на Хвича Кварацхелия в 37-ата минута.

По-малко от 60 секунди след това гостите се добраха до равенството с попадение на Мин-дже Ким изравни с глава след центриране от ъглов удар на Пьотър Желински.

След почивката гредата отново спаси "орлите" след опит за гол с глава на Виктор Осимен, но Хвича Кварацхелия направи пълен обрат в 61-ата минута, завършвайки атака на Наполи със силен шут от наказателното поле.
Неаполитанците са лидери в Серия А с 11 точки, колкото има и шампионът Милан, който е с по-лоша голова разлика.