0

М илан победи градския съперник Интер с 3:2 в 199-о шампионатно издание на "Дерби дела Мадонина". С успеха Милан оглави класирането в Серия А с 11 точки, а Интер е пети с две точки по-малко.

Рафаел Леао бе героят за "росонерите" в дербито с два гола и асистенция.

Двата гранда от Милано изиграха зрелищен мач, който остави без дъх зрителите, изпълнили "Сан Сиро" и милионите пред телевизионните екрани.

Интер поведе в резултата с гол на Марсело Брозович в 21-а минута, но само седем по-късно звездата на Милан Рафаел Леао изравни с мощен шут по диагонала след асистенция на Сандро Тонали.

Оливие Жиру направи пълен обрата за Милан с втори гол за тима в 54-а минута. Французинът засече от движение топката в мрежата след подаване на Леао.

Шест минути по-късно ролите се размениха: Жиру свали топката с глава за Леао, който финтира двама от Интер и вкара топката в мрежата зад Ханданович.

Точно когато изглеждаше, че интригата в мача е приключила, току-що влезлият в игра Един Джеко вкара гол в 67-а минута и Интер получи импулс в следващите минути в търсене на изравнително попадение. Натискът на "нерадзурите" се засили, но Джеко, Лаутаро Мартинес и Хакан Чалханоглу пропуснаха да вкарат и да донесат точка и някаква утеха за тифозите за Интер.

По-рано днес Фиорентина и Ювентус завършиха 1:1 на стадион „Артемио Франки“ във Флоренция. Гостите от Торино откриха резултата в 9-а минута с точно попадение на новото попълнение Аркадиуш Милик след асистенция на Филип Костич.

Фиорентина изравни в 29-а минута след контраатака завършила с точен удар на котдивоареца Кристиан Куаме.

В края на първата част "виолетовите" бяха близо до втори гол, но Лука Йович не успя да реализира отсъдената дузпа за игра с ръка на новото попълнение на Юве Леандро Паредес.

Серия А, пети кръг, събота: Фиорентина - Ювентус       1:1, Милан - Интер              3:2