0

И нтер спечели градското дерби срещу Милан с 5:1 в мач от четвъртия кръг на Серия А. Така „нерадзурите“ за първи път в историята постигнаха пет поредни победи над своя градски съперник, и то в рамките на настоящата година при обща голова разлика 12:1.

Още в 5-ата минута Хенрих Мхитарян даде аванс на Интер. Арменецът бе оставен непокрит, макр че топката достигна до него с голяма доза късмет.

В 38-ата минута Интер организира контра превърната в гол от Тюрам с красиво изпълнение: 2:0.

След подновяването играта Милан тръгна в атака и в 57-ата минута Жиру пусна към Леао, а той с мощен удар препарира Ян Зомер. Това бе първият гол, допуснат от новия вратар на „нерадзурите“ от началото на сезона.

Отговорът на Интер не закъсня. В 69-ата мин. Лаутаро Мартинес изведе Мхитарян, който направи 3:1 за символичните домакини.

В 79-ата минута Ернандес фаулира Лаутаро в наказателното поле, а Чалханоглу вкара дузпата за 4:1. В третата минута на добавеното време Фратези оформи крайното 5:1.

В ранния съботен мач Ювентус се наложи срещу Лацио с 3:1 в Торино. Победата бе трета за Старата госпожа от началото на сезона.

За римските „орли“ пък това бе трето поражение, пратило отбора на 14-то място с 3 точки.

Домакините дръпнаха бързо с 2 гола разлика чрез Душан Влахович в 10-ата и Федерико Киеза в 26-ата минута.

През втората част в 64-ата минута Луис Алберто намали изоставането на Лацио, но само 180 секунди по-късно Влахович отбеляза своя втори гол в мача и оформи крайното 3:1 в полза на Ювентус.