0

Ш ампионът на Франция Пари Сен Жермен разби с 4:0 гостуващия Олимпик Марсилия в дербито на шестия кръг на френската Лига 1.

Столичани вкараха по два гола и в двете полувремена, но загубиха голямата си звезда Килиан Мбапе още през първото полувреме. В 32-рата минута нападателят напусна игра заради травма, която медиите във Франция подозират, че не е сериозна.

На "Парк де Пренс" резултатът бе открит в осмата минута от Ашраф Хакими, който вкара от пряк свободен удар.

В 22-рата минута Витиня можеше да изравни за марсилци, но ударът му се спря в гредата. Четвърт час по-късно гредата спаси и Олимпик след удар на Хакими. Гостите обаче нямаха късмет, тъй като топката попадна у Рандал Коло Муани, който от близка дистанция не сбърка за 2:0.

През втората част домакините продължиха да доминират и стигнаха до нови два гола. Техен автор стана португалецът Гонсало Рамош, който бе човекът, заменил Мбапе. Бившият играч на Бенфика се разписа в 47-мата минута след подаване на Усман Дембеле, както и минута преди края след асистенция на Коло Муани.

С победата Пари Сен Жермен събра  11 точки и заема трето място, като изостава с две точки от лидера Брест и с една от втория Ница. Олимпик Марсилия е на седма позиция с 9 точки.