0

П ортугалия разби с 5:0 като гост Босна в квалификационен мач за Евро 2024 от група "J" в Зеница. Попаденията за "мореплавателите" отбелязаха Кристиано Роналдо (5-дузпа, 20), Бруно Фернандеш (25), Жоао Кансело (32) и Жоао Феликс (41).

Португалците не оставиха никакви шансове на съперника си и продължиха перфектната си серия в групата, като са без загубена точка. С двете си попадения Кристиано Роналдо вече има рекордните 127 гола за Португалия.
Босна пък загуби всякакви шансове за класиране за Евро 2024, поне през тези квалификации.

В най-завързания мач Нидерландия  победи драматично Гърция като гост и почти си осигури участие на финалите в Германия. „Лалетата” се наложиха с 1:0, а единственият гол в срещата дойде в продължението на мача от дузпа, вкарана от капитана Върджил ван Дайк.

Преди това Вут Вегхорст пропусна 11-метров наказателен удар, а в десетата минута на добавеното време реферът Алехандро Ернандес имаше възможност да отсъди трета дузпа в полза на Нидерландия, но след преглед на ситуацията с ВАР не посочи бялата точка.

В заключителните минути на двубоя в Гърция селекционерът на домакините Густаво Пойет бе изгонен с директен червен картон за бурни реакции край тъчлинията.

С победата Нидерландия се изравни по точки на второто място с Гърция, но „лалетата” са с два мача по-малко срещу Гибралтар и Ирландия, в които се смята, че няма да има особени проблеми. В същото време за гърците остава само един двубой – срещу лидера и класирал се вече за финалите тим на Франция.

Вижте всички резултати и голмайстори:

Азербайджан - Австрия  0:1
0:1 Забицер 48-дузпа.

Белгия - Швеция 1:1 ПРЕКРАТЕН ЗАРАДИ ТЕРОРИСТИЧЕН АКТ
0:1 Гьокерес 15, 1:1 Лукаку 31-дузпа

Босна и Херцеговина - Португалия 0:5
0:1 Роналдо 5-дузпа, 0:2 Роналдо 22, 0:3 Фернандеш 25, 0:4 Кансело 32, 0:5 Феликс 41.

Гибралтар - Ирландия 0:4
0:1 Фъргюсън 8, 0:2 Джонстън 28, 0:3 Дохърти 60, 0:4 Робинсън 80

Гърция - Нидерландия 0:1
0:1 Ван Дайк 90-дузпа

Исландия - Лихтенщайн 4:0
1:0 Сигурдсон 22, 2:0 Финбогасон 44, 3:0 Сигурдсон 49, 4:0 Харалдсон 62

Люксембург - Словакия 0:1