0

Р еал Мадрид триумфира с шампионската титла в Испания за 35-и път в славната си история. "Кралете" победиха Еспаньол с 4:0 в мач от 34-ия кръг и са недостижими на върха четири кръга преди края на шампионата.

Първия удар по топката в срещата символично направи тенисистът Рафаел Надал, който е почетен член на "кралския клуб".

Над всички през първата част бе нападателят Родриго, който вкара два гола до почивката.

Бразилецът получи пас от своя сънародник Марсело в 33-а минута и прецизно прати топката в долния ляв ъгъл. Две минути преди почивката отново Родриго се разписа за 2:0.

В 55-а минута и Марко Асенсио записа името си сред голмайсторите.

В последния половин час от мача Анчелоти пусна в игра резервите в този двубой Бензема, Кроос и Иско, за да поддържат игрови ритъм преди важния реванш от полуфиналите в Шампионска лига срещу Манчестър Сити в сряда.

Бензема не пропусна да се разпише и оформи крайното 4:0 в 81-а минута след асистенция на Винисиус.

След последния съдийски сигнал играчите на Реал вдигнаха трофея и дадоха начало на празненствата по улиците на Мадрид.

Наставникът Карло Анчелоти и Марсело пък влязоха в историята.

Анчелоти стана първият треньор, триумфирал като шампион и в петте водещи първенства в Европа. Преди това италианският специалист спечели титлите на Италия с Милан, Англия с Челси, Франция с Пари Сен Жермен и Германия с Байерн Мюнхен.

Марсело пък стана най-титулуваният футболист в историята на Реал Мадрид. Настоящият трофей е 24-и в кариерата на 33-годишния бразилски защитник с екипа на "кралете".

Марсело играе за Реал от 15 години, а през лятото се очаква да напусне като свободен агент.