0

П ортугалия победи с 3:1 Полша в мач от 3-ия кръг на Група 1 от Лига А на турнира Лига на нациите. Срещата се игра във Варшава.

Лидерът на гостите Кристиано Роналдо отново изведе „мореплавателите“ с капитанската лента, като реализира своето попадение номер 133 с екипа на Португалия и общо 906-и в кариерата му.

39-годишната звезда се разписа в 37-ата минута, когато направи резултата 2:0. Преди това Бернардо Силва бе открил резултата. Пьотър Желински върна надеждите на домакините с попадение в 78-ата минута, но автогол на Ян Беднарек подпечата заслужения успех на гостите две минути преди края на редовното време.

100-процентовият актив на Португалия оставя тима лидер в подреждането с 9 точки след 3 успеха. Хърватия е на второто с 6, следвани от Полша с 3 и Шотландия а последно място без нито един пункт след 3 загуби.

Европейският шампион Испания спечели срещу Дания с 1:0 у дома. Единственото попадение в срещата отбеляза Мартин Зубименди в 79-ата минута на мача. Той стигна до избита топка извън наказателното поле и с хубав плътен удар вкара в мрежата на Каспер Шмайхел.

Испанците сътвориха сериозен натиск през втората част и логично стигнаха до трите точки.

Така след 3 кръга Ла Фурия събра 7 точки в групата си в Лигата на нациите, Дания остана с 6, Сърбия е с 4, а Швейцария все още няма нито една след 3 поредни загуби.

За испанците предстои домакинство на Сърбия, докато Дания ще гостува на Швейцария.