0

Л ивърпул сгъна Челси с 2:1 в най-интересния мач от осмия кръг на английската Висша лига. Това бе седма победа за "червените" и те отново са на първо място в класирането, като изпревариха с точка шампиона Манчестър Сити, който по-рано през деня победи драматично Улвърхемптън.

Ливърпул откри в 29-ата мин. с енергично оспорвана от гостите дузпа на Салах.
Последва голям пропуск на Николас Джаксън за Челси, а попадение на Коди Гакпо за домакините не бе признато заради засада.

В добавеното време преди почивката Ливърпул отново получи дузпа, но тя бе отменена след преглед със системата ВАР.

Само 3 мин. След подновяването на играта Челси изравни 1:1. Джаксън се измъкна и вкара гол, като бе вдигнат флаг за офсайд.

Преглед на ситуацията на видео установи, че нападателят е бил покрит и попадението бе зачетено.

В 51-вата минута Салах изведе с хитър пас Къртис Джоунс, който изскочи от задна позиция и вкара за 2:1 покрай вратаря на Челси.

До края на мача и двата отбора направиха няколко пропуска, като Коул Палмър бе най-активен за Челси с няколко шута, а хубав удар на Луис Диас бе спасен от вратаря на гостите Роберт Санчес.

Англия, Висша лига, осми кръг, неделя:

Ливърпул - Челси               - 2:1
Улвърхемптън - Манчестър Сити - 1:2

утре: Нотингам - Кристъл Палас

от събота: Тотнъм - Уест Хем – 4:1, Фулъм - Астън Вила – 1:3, Ипсуич - Евертън – 0:2, Манчестър Юнайтед - Брентфорд – 2:1, Нюкасъл - Брайтън – 0:1, Саутхемптън - Лестър Сити – 2:3, Борнмът - Арсенал – 2:0.