0

О тборът на Байер Леверкузен записа нова победа в Бундеслигата, надигравайки с 1:0 като гост Унион Берлин в двубой от 28-ия кръг на първенството, а шампионът Байерн Мюнхен се изложи 2:3 при гостуването си на Хайденхайм.

Байер събра 76 точки на върха във временното класиране, гарантира си участие в Шампионската лига догодина и се доближи на 3 точки от първа титла в историята си.

Победният гол за състава от Леверкузен бе дело на Флориан Вирц от дузпа в осмата минута на добавеното време на първата част, а Унион игра с човек по-малко цяло второ полувреме заради червения картон на Робин Госенс.

Освен това Байер Леверкузен подобри и клубния рекорд за най-много победи в един сезон - 36 и изравни този в лигата за най-дълга серия от мачове без поражение - 28.

Унион Берлин остана с човек по-малко в третата минута на добавеното време на първото полувреме след втори жълт и съответно червен картон за Робин Госенс.

Минута по-късно Одилон Косуну вкара топката във вратата на домакините, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

След използване на ВАР обаче в седмата минута на продължението на първата част „аспирините“ получиха дузпа.

Флориан Вирц бе точен при изпълнението и Байер Леверкузен поведе с 1:0, което се оказа единствен и може би шампионски гол.

Байерн Мюнхен допусна обрат от 2:0 до 2:3 при гостуването си на Хайденхайм. За „баварците“, които остават на второ място в подреждането с 60 точки, поражението е второ поредно в шампионата.
Байерн губи повече от пет мача за един сезон в първенството за първи път от сезон 2011/2012, а освен това отстъпва пред дебютант в Бундеслигата за първи път от 2000 година насам.

Двамата бивши съперници от дербито в Северен Лондон - Хари Кейн (Тотнъм) и Серж Гнабри (Арсенал) се разписаха за Байерн, съответно в 38-ата и 45-ата минута, но в рамките на минута – в 50-ата и 51-ата домакините изравниха.

Първо Кевин Сеса намали на 1:2, възползвайки се от отличен пас към него, а минута по-късно Тим Клайндийнст изравни с чудесен изстрел за 2:2.

Пак Клайндийнст реализира за 3:2, носейки победата за Хайденхайм в 79-ата минута на двубоя.