0

А нглийският шампион Манчестър Сити записа трета поредна победа от началото на сезона, след като надигра Уест Хем Юнайтед с 3:1 като гост на „Лондон Стейдиъм“ в среща от третия кръг на първенството.

Във втори пореден мач над всички бе голмайсторът на „гражданите“ Ерлинг Халанд, който заби втори пореден хеттрик (10, 30 и 83 мин.). Норвежецът вече има 11 хеттрика за „гражданите“ и осем във Висшата лига,  Рубен Диаш пък си отбеляза автогол в 19-ата минута.

Домакините удариха също така две греди срещу една за шампионите - Кевин Де Бройне през първата част, а след почивката Мохамед Кудус и Крисенсио Съмървил.

Мачът беше динамичен, като през първото полувреме и Ман Сити, и Уест Хем си поделиха надмощието. След почивката пък лондончани опитаха натиск, но той не даде резултат, а „небесно-сините“ го укротиха и спокойно затвориха двубоя.

По този начин Манчестър Сити остава със 100-процентов актив от началото на кампанията и излезе начело в класирането с девет точки, докато Уест Хем остава 14-и с три. В следващия кръг „гражданите“ приемат Брентфорд, докато „чуковете“ имат лондонско дерби с Фулъм на „Крейвън Котидж“.