0

Т отнъм се възползва от два червени картона и автогол в добавеното време за лудешка победа с 2:1 срещу Ливърпул в мач от седмия кръг на английското първенство по футбол. Така "шпорите" се изкачиха на второ място в класирането с равен брой точки със „смъртния враг“ от Северен Лондон Арсенал.

Специално за теслата, която съдийската бригада, удари на Ливърпул, веднага реагира организацията на професионалните рефери от Висшата лига PGMOL. Оттам веднага признаха за допусната „значителна човешка грешка“ през първото полувреме, а именно при отменения неправилно гол на Луис Диас от Ливърпул. Тъчреферът, който само за един мач прибира над 1030 долара, вдигна флага при положение, че играч на Тотнъм покриваше засадата.

„PGMOL признава, че е настъпила значителна човешка грешка по време на първото полувреме на Тотнъм Хотспър срещу Ливърпул“, се казва в официалното изявление на организацията. „Голът на Луис Диас беше отменен поради засада от съдийския екип на терена. Това беше ясна и очевидна фактическа грешка и трябваше да бъде отсъден гол чрез намеса на VAR, но VAR не се намеси.

PGMOL ще извърши пълен преглед на обстоятелствата, довели до грешката и незабавно ще се свърже с Ливърпул в края на мача, за да потвърди грешката.“

Мачът започна и завърши трагично за Ливърпул. В началото "червените" останаха с човек по-малко, беше им отменен гол и получиха такъв в собствената си врата в рамките на по-малко от десет минути.

В 26-ата Къртис Джоунс настъпи несъзнателно глезена на съперников играч и бе изгонен от игра след намеса на системата за видеоповторения. Само че същата тази ВАР не откри нередности в друго отсъждане в 34-та.

Луис Диас бе изведен срещу вратаря на Тотнъм от Мохамед Салах и го преодоля, но страничният съдия вдигна съмнителна засада срещу колумбийския нападател.

Тотнъм пък се възползва от първото си чисто положение и откри в 36-ата минута. Ричарлисон подаде отличен пас по земя за Хюн Мин Сон, който изпревари защитник на Ливърпул и хладнокръвно заби 1:0.

Ливърпул изравни в четвъртата минута на добавеното време чрез Коуди Гакпо. Нидерландският национал получи топката от сънародника си Ван Дайк с гръб към вратата, но се завъртя и изпрати мощен шут в мрежата на домакините за 1:1. Но за нещастие той се контузи при завъртането си и бе заменен принудително.

"Червените" дори можеха да водят на почивката, след като в осмата минута на добавеното време Мохамед Салах подаде на далечна греда към връхлитащия към вратата Луис Диас, чийто шпагат обаче го остави на сантиметри от топката.

Тотнъм натисна в началото второто полувреме и само блестящите намеси на Алисон Бекер спасиха Ливърпул от втори гол.

Шут на Джеймс Мадисън извън наказателноот поле бе отбит от вратаря с плонж, а секунди по-късно Хюн Мин Сон си свали топката с гърди и стреля фронтално пред вратата, но бразилският страж отново се справи.

Положението за „червените“ се спече още повече в средата на второто полувреме, когато влезлият на почивката Диого Жота си изкара два жълти картона и остави тима на Клопо с девет души на терена.

Тотнъм дълго не успяваше да се възползва от предимството, но в шестата минута на добавеното време остро центриране по земя на Педро Поро бе засечено от Жоел Матип за финалната греда за Ливърпул – автогол за 2:1 в полза на Тотнъм.

Първата загуба за сезона остави Ливърпул на четвърто място с точка зад Тотнъм и третия Арсенал.