0

Т отнъм постигна ценен успех в борбата си за Топ 4 във Висшата лига, след като победи градския си съперник Челси с 2:0 в мач от 25-ия кръг на английския футболен елит.

В герои за домакините се превърнаха Оливър Скип, чийто гол в началото на второто полувреме беше първият за него с екипа на „шпорите“ във Висшата лига, а в 82-ата Хари Кейн удвои и подпечата победата за домакините в тази среща.

За четвърти пореден двубой Тотнъм игра без своя мениджър Антонио Конте, който се възстановява след операция.

За колегата му начело на Челси Греъм Потър пък положението си усложни още повече, след като селекцията му разочарова за пореден път този сезон. Смяната му вълнува все повече феновете на тима, след като той не успява да се справи със селекцията за над 600 милиона паунда.

Победата затвърди Тотнъм в Топ 4 и тимът е с 45 точки, на четири пред петия Нюкасъл, който обаче е и с два мача по-малко. Челси остава 10-и с 31.