0

С гол от дузпа на Доминик Собослай в 65-ата минута Унгария победи с 1:0 Англия в първи мач и за двата отбора от група 3 на Лига "А" на Лигата на нациите.

Единайсетметровият удар бе отсъден за нарушение на защитника на Челси Джеймс срещу Жолт Над, а Собослай нямаше проблеми да прати топката в долния ляв ъгъл под плонжа на стража Джордан Пикфорд.

Срещата на "Арена Пушкаш" се игра пред около 30 000 зрители, като почти всички от тях бяха деца заради наказание за расизъм срещу Унгарската футболна федерация.

Пред полупразните трибуни обаче англичаните показаха много слаба игра и много рядко създаваха нещо интересно пред вратата на домакините.

Най-чистото положение за гол пред "трите лъва" се откри пред защитника Конър Коуди, който в последните минути стреля с глава покрай страничната греда на унгарската врата.

По-късно тази вечер е другият мач от групата. В него съперници са европейският шампион Италия и Германия.

В Лига "В" на турнира воденият от българина Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина се добра до равенство 1:1 при визитата си на Финландия в мач от група 3.

Успешно започна Лигата на нациите за Люксембург, който спечели с 2:0 като гост на Литва в мач от група 1 на Лига "С".