0

Ц СКА победи чешкия Бохемианс (Прага) с 2:1 в последната си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция. Гласеният за продажба в руския Ахмат Грозни нападател Дюкенс Назон и Матиас Фаетон вкараха головете за "червените", а за чехите се разписа Козак малко преди края на мача.

Назон бележи във втора поредна контрола след 2:0 в предния мач с Тренчин, като преди това ЦСКА-София нямаше отбелязан гол в първите си два тренировъчни мача в Турция - 0:2 от Корона Килце и 0:1 от иранския Трактор.

Отпушване: С Назон в игра ЦСКА вкара първите си голове в турските контроли (ВИДЕО)

Срещу Бохемианс Назон откри резултата в 9-а минута. Хаитянинът получи пас от Фаетон, преодоля вратаря и вкара на празна врата.

Назон продължи да бъде активен и изпусна още две ситуации за гол до почивката.

Седем минути след почивката Фаетон финтира противников защитник в наказателното поле и с левия крак реализира за 2:0.

В 82-а минута чехите намалиха резултата след попадение на Козак за крайното 1:2.

Така ЦСКА завърши с две победи и две загуби в контролите на лагера в Турция.

Старши треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро е доволен състоянието на отбора две седмици преди подновяването на първенството. "Червените" победиха чешкия Бохемианс с 2:1 в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

"Контролирахме мача, подобряваме играта си от ден на ден. Създадохме доста положения и можеше да спечелим по-убедително. Намираме се точно там, където трябва да бъдем 14 дни преди подновяването на първенството.

Юрген Матай и Браян Кордоба играха за първи път в живота си заедно и бях малко нервен преди мача, но те се справиха много добре в центъра на защитата.

Младите момчета трябва да играят мачове и най-доброто решение за тях е да бъдат преотстъпени през пролетта на друг клуб", коментира Ел Маестро пред "Диема Спорт".

Следващата седмица "червените" ще изиграят последната си проверка преди старта на пролетния полусезон срещу втородивизионния Септември София.

Стартов състав на ЦСКА срещу Бохемианс: Димитър Евтимов, Иван Турицов,  Юрген Матай, Браян Кордоба, Тибо Вион, Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц,  Емануел Шакич, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон, Дюкенс Назон.