0

С гол на централния защитник Бремер Ювентус победи с 1:0 Лацио в последния мач от програмата на четвъртфиналите на турнира за купата на Италия.

Бразилецът се разписа в 44-тата минута, засичайки с глава центриране от десния фланг на сърбина Филип Костич. Преди това точно Костич и френският халф Адриен Рабио пропуснаха две много добри възможности да дадат преднина на "Старата госпожа".

След почивката домакините отново бяха по-дейният отбор и заслужено се поздравиха с победа, която ги прати на полуфинал. В него съперник ще бъде носителят на трофея за миналия сезон Интер.

Мачовете между двата гранда на италианския футбол са на 5 и 26 април, като първият мач е в Милано, а реваншът - в Торино.

За Ювентус турнирът за купата на Италия представлява най-добрият шанс за трофей този сезон. В първенството "бианконерите" изостават с 30 точки от лидера Наполи, след като бяха наказани с отнемане на 15 заради фалшиво счетоводство.