0

М илан се наложи над Пари Сен Жермен с 2:1 на „Сан Сиро“ в мач от четвъртия кръг в група F на Шампионска лига.

Милан Шкриниар даде аванс на парижани в 9-ата минута, но само три минути по-късно "росонерите" отвърнаха чрез Рафаел Леао. Оливие Жиру вкара на старта на второто полувреме, а с това си попадение донесе и успех на своя тим, който вкара първи гол и записа първа победа.

След този успех Милан вече е на 3-о място с актив от 5 точки в „Групата на смъртта“, докато ПСЖ е на втора позиция с 6. Борусия Дортмунд е първи в групата със 7 точки, а Нюкасъл е последен с 4, като интригата остава жива, а възелът здраво бе завързан преди последните два кръга.

Манчестър Сити разби Йънг Бойс с 3:0 в мач от група "G" на Шампионска лига. Ерлинг Холанд даде преднина на английския клуб, след като вкара дузпа в 22-ата минута. В края на първата част Фил Фоудън удвои аванса на домакините.

В началото на второто полувреме "гражданите" добавиха още един гол към сметката си, а пък гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон за Сандро Лаупер. Крайният резултат бе оформен от Ерлинг Холанд в 52-ата минута, а норвежецът бе заменен малко след това.

Така Манчестър Сити има 12 точки след 4 мача и продължава напред в турнира. Втори е отборът на РБ Лайпциг с 9, а Йънг Бойс и Цървена звезда остават с по 1 точка и нямат шанс за преминаване на групата.

Вижте всички резултати и голмайстори:

Група E

Атлетико М – Селтик 6:0
1:0 Гризман 6, 2:0 Мората 45, 3:0 Гризман 60, 4:0 Лино 66, 5:0 Мората 76, 6:0 Нигес 85.

Лацио – Фейенорд 1:0
1:0 Имобиле 45